W najbliższą niedzielę, 30 marca, w Tarnowie odbędzie się finale marcowego cyklu filmowego Cinemarzenie. Na ekranie kina przy Staszica zostanie zaprezentowany dramat „Nasienie świętej figi”, będący dziełem reżysera Mohammada Rasoulofa. Film opowiada o przemianach w życiu dwu sióstr, które muszą stawić czoła nowym wyzwaniom po awansie ojca na sędziego śledczego. W nocy seans odbędzie się o godzinie 18, a bilety można nabyć zarówno online, jak i w kasie kina.
Fabuła filmu koncentruje się na relacji między siostrami, które dotychczas prowadziły zwyczajne życie, wypełnione nauką i codziennymi obowiązkami. Niespodziewane awansowanie ojca wprowadza do ich życia szereg zmian, w tym nowe zasady, które budzą w nich sprzeciw. Sytuacja w ich rodzinie staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy dochodzi do zaginięcia służbowej broni ojca, co wprowadza niebezpieczeństwo dla całej rodziny.
Film „Nasienie świętej figi” zdobył uznanie na międzynarodowej scenie filmowej, będąc nominowanym do Oscara w kategorii Najlepszy film międzynarodowy. Seans stanowi doskonałą okazję do spotkania z aktualnymi trendami w kinematografii. Mieszkańców Tarnowa zaprasza się do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu artystycznym.
Źródło: Urząd Miasta Tarnów
Oceń: Ostatni marcowy seans w kinie: „Nasienie świętej figi”
Zobacz Także