Już w najbliższą sobotę, 15 listopada, mieszkańcy Tarnowa będą mieli okazję wziąć udział w inauguracyjnym spotkaniu Młodzieżowego Klubu Fantastyki. Wydarzenie odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w Czytelni Czasopism. Tematem przewodnim spotkania będzie fascynujący świat J.R.R. Tolkiena, który od lat inspiruje fanów literatury fantasy.
Spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 10:30, będzie prowadzone przez Annę Sadowską. Uczestnicy będą mieli szansę na wspólną podróż po Śródziemiu, odkrywając różnorodność jego mieszkańców oraz języków, które stały się fundamentem niezliczonych dzieł kultury popularnej. W programie znalazły się również elementy edukacyjne, takie jak prezentacja dotycząca życia i twórczości Tolkiena, a także dyskusje o jego wpływie na współczesną fantastykę.
W trakcie spotkania przewidziano również quiz wiedzy, który z pewnością przyciągnie miłośników przygód Drużyny Pierścienia. Młodzieżowy Klub Fantastyki został utworzony jako przestrzeń dla młodych ludzi w wieku od 14 do 19 lat, pragnących dzielić się swoimi zainteresowaniami oraz rozwijać kreatywność w twórczej atmosferze. Spotkania będą okazją do nawiązywania nowych znajomości oraz wymiany poglądów na temat literatury fantasy i science fiction, co niewątpliwie wzbogaci ofertę kulturalną Tarnowa.
Źródło: Urząd Miasta Tarnów
Oceń: Pierwsze spotkanie Młodzieżowego Klubu Fantastyki w Tarnowie
Zobacz Także




