Mieszkańcy Tarnowa są zaproszeni do uczestnictwa w obchodach setnej rocznicy śmierci Tadeusza Tertila, wybitnego burmistrza miasta. Uroczystości odbędą się w najbliższy poniedziałek, 31 marca, a organizatorami wydarzenia są Rada Osiedla nr 1 Starówka, Technikum nr 4 im. Tadeusza Tertila oraz Tarnowskie Centrum Kultury. Program obchodów przewiduje szereg wydarzeń, które mają na celu upamiętnienie tej ważnej postaci w historii Tarnowa.
Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10:00 w auli Centrum Kształcenia Zawodowego, gdzie odbędzie się akademia pod hasłem „Wspomnienie o Tadeuszu Tertilu”. Wydarzenie to stanowić będzie wprowadzenie do dalszej części obchodów i ma na celu przypomnienie osiągnięć Tertila oraz jego wkładu w rozwój miasta.
Główne wydarzenia przewidziane są na godzinę 12:00, kiedy to w bazylice katedralnej odprawiona zostanie msza święta w intencji burmistrza. Po jej zakończeniu, o godzinie 13:00, planowane jest złożenie kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Tertila na tarnowskim rynku. O 13:30 odbędzie się również złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy przy grobie burmistrza na Cmentarzu Starym. Warto podkreślić, że projekt obchodów jest współfinansowany z budżetu miasta Tarnowa.
Źródło: Urząd Miasta Tarnów
Oceń: Setna rocznica śmierci Tadeusza Tertila – plan obchodów w Tarnowie
Zobacz Także