W Tarnowie trwają VI Dni Schuberta, które cieszą się znacznym zainteresowaniem miłośników muzyki klasycznej. W programie zaplanowano jeszcze dwa koncerty, w tym jeden, który odbędzie się już jutro, 6 lutego, w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych. Na wydarzenie dostępne są jeszcze bilety, co stwarza okazję do wzięcia udziału w muzycznym doświadczeniu dla lokalnej społeczności.
Podczas najbliższego koncertu, miłośnicy twórczości Franza Schuberta będą mieli okazję wysłuchać pieśni przeznaczonych na chór męski. W repertuarze znajdzie się także Requiem d-moll autorstwa Józefa Władysława Krogulskiego, co z pewnością dostarczy wyjątkowych doznań muzycznych. Wystąpią renomowani artyści, a chór Pueri Cantores Tarnovienses, prowadzony przez ks. Grzegorza Piekarza, zaprezentuje swoje umiejętności przed licznie zgromadzonym audytorium.
Kolejny koncert w ramach Dni Schuberta zaplanowano na niedzielę, 9 lutego, również w sali koncertowej przy ul. Lippóczego. Organizatorami tegorocznej edycji są Filharmonia Krakowska oraz Zespół Szkół Muzycznych w Tarnowie, a bilety na oba wydarzenia można nabyć zarówno online, jak i w dniu koncertu. Dni Schuberta to doskonała okazja, by obcować z muzyką na najwyższym poziomie oraz wspierać lokalnych artystów w ich twórczej działalności.
Źródło: Urząd Miasta Tarnów
Oceń: VI Dni Schuberta w Tarnowie – Nadchodzące Koncerty
Zobacz Także