UWAGA! Dołącz do nowej grupy Tarnów - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Koncerty Puellae Orantes oraz ONE Chamber Choir w Tarnowie


Już w czerwcu Tarnów stanie się miejscem wyjątkowego wydarzenia muzycznego, które połączy dwa chórki z różnych zakątków świata. Dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes nawiązał współpracę z singapurskim chórem ONE Chamber Choir. To nie tylko okazja do występów artystycznych, ale także szansa na poznanie różnorodnej kultury Singapuru. Oczekiwanie na te wydarzenia rośnie, a ich program zapowiada się niezwykle interesująco.

Projekty muzyczne obu chórów są wynikiem udanego występu Puellae Orantes podczas Międzynarodowego Konkursu Chóralnego w Singapurze, co otworzyło możliwość dalszej współpracy. Dyrygentką ONE Chamber Choir jest Ai Hooi Lim, mająca na swoim koncie wiele międzynarodowych doświadczeń oraz wystąpień w jury renomowanych konkursów. Celem zbliżenia polskiej i singapurskiej kultury jest organizacja dwóch koncertów w Tarnowie oraz w pobliskim Lusławicach.

Koncerty odbędą się w dniach 18 i 19 czerwca. W Centrum Sztuki Mościce wystąpią uczniowie szkół średnich, a w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego dla szerszej publiczności. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z tradycjami i muzyką Singapuru, a także wysłuchać utworów, które odzwierciedlają ducha tej różnorodnej kultury. Wspólne występy obu chórów, w tym wykonania „Singapore Town” oraz polskich kompozycji, będą niewątpliwie ważnym elementem tego wydarzenia.

Dodatkowo, w trakcie swojego pobytu w Polsce, członkowie ONE Chamber Choir odwiedzą kilka polskich miejscowości, w tym Tarnów, Kraków oraz Zalipie, a także wezmą udział w warsztatach i spotkaniach integracyjnych z chórem Puellae Orantes. Ta wizyta ma na celu nie tylko występy, ale także zacieśnienie więzi między uczestnikami i wymianę kulturalną.

Źródło: Urząd Miasta Tarnów


Oceń: Koncerty Puellae Orantes oraz ONE Chamber Choir w Tarnowie

Średnia ocena:4.73 Liczba ocen:7


Zobacz Także