W najbliższy wtorek, 11 sierpnia, w filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie odbędzie się wernisaż wystawy autorstwa Macieja Zaszczudłowicza zatytułowanej „Portret Foto?Graficzny”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17. Ekspozycja ma na celu ukazanie granic między fotografią a grafiką, które autor interpretuje na swój sposób, zaczynając od wykonywania zdjęcia, a następnie przechodząc do jego modyfikacji.
Maciej Zaszczudłowicz, tarnowianin z urodzenia, jest twórcą, który w swoich pracach łączy różne techniki i style. Jego refleksje na temat twórczości zaczynają się od samego procesu robienia zdjęć. To, co się dalej dzieje z obrazami, zależy od wielu czynników, w tym nastroju twórcy oraz muzyki, której słucha podczas pracy. W ten sposób, według Zaszczudłowicza, każdy dzień może przynieść inny efekt końcowy, co czyni jego dzieła unikalnymi.
Wystawa, która będzie czynna do końca września, została zrealizowana we współpracy z Tarnowskim Towarzystwem Fotograficznym oraz Fotoklubem Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców. Kuratorem wystawy jest Marta Sysło-Miś, która zadbała o to, by prezentowane prace tworzyły spójną całość. Prace Zaszczudłowicza powstały w Pracowni Fotograficznej przy Tarnowskim Centrum Kultury na przestrzeni lat 2025/2026 i odzwierciedlają jego zamiłowanie do fotografii, które zostało zaszczepione mu przez ojca w dzieciństwie, kiedy to wspólnie spędzali czas w ciemni fotograficznej.
Źródło: Urząd Miasta Tarnów
Oceń: Wernisaż wystawy „Portret Foto?Graficzny” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowie
Zobacz Także

