UWAGA! Dołącz do nowej grupy Tarnów - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Wykład o zaginionych budowlach Tarnowa w Miejskiej Bibliotece Publicznej


Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie organizuje dzisiaj wykład dr. Krzysztofa Moskala pod tytułem „Tarnów, którego już nie ma”. Spotkanie ma na celu przybliżenie słuchaczom znikających budowli, które niegdyś były ważnym elementem lokalnej architektury. Wykład odbędzie się o godzinie 17:00 w Czytelni Czasopism przy ul. Krakowskiej 4.

W trakcie wykładu, uczestnicy będą mieli okazję poznać historię kilkunastu budowli, które zniknęły z krajobrazu Tarnowa. Dr. Moskal skupi się na tym, gdzie gościły te budynki, jak wyglądały oraz jakie miały znaczenie dla mieszkańców w przeszłości. Wiedza na ten temat zostanie wzbogacona o ciekawe anegdoty oraz konteksty historyczne, które pomogą lepiej zrozumieć zmiany zachodzące w mieście.

Dr. Krzysztof Moskal to ceniony badacz lokalnej historii, autor wielu publikacji dotyczących Tarnowa oraz regionu doliny Dunajca. Jako teolog oraz ekspert ds. dziedzictwa kulturowego, posiada bogate doświadczenie, które wnosi do swoich wykładów. Warto skorzystać z okazji i wziąć udział w tym interesującym wydarzeniu, które może przyczynić się do głębszego zrozumienia lokalnego dziedzictwa.

Źródło: Urząd Miasta Tarnów


Oceń: Wykład o zaginionych budowlach Tarnowa w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Średnia ocena:4.98 Liczba ocen:19


Zobacz Także