W Tarnowie odbędzie się interesująca wystawa zatytułowana „Genius Loci – Tarnowskie Reminiscencje”, której autorką jest Aleksandra Dagnan. Wernisaż zaplanowany jest na 4 marca 2026 roku w Galerii Niebieskiej. Ekspozycja będzie czynna do końca miesiąca, czyli do 31 marca. Prace artystki przyciągną uwagę zwiedzających swoją emocjonalną głębią oraz intymnym odnoszeniem się do lokalnej tożsamości.
Dagnan jest obiecującą artystką, która w swoich dziełach nawiązuje do tematów związanych z emocjami oraz grą światła. Urodzona w Tarnowie i mająca za sobą edukację w Zespole Szkół Plastycznych, kontynuuje rozwój na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, gdzie studiuje malarstwo na poziomie magisterskim. Jej twórczość, zwłaszcza portrety, stają się wynikiem dialogu z rodzinnym miastem, w którym skupi się na jego unikalnej atmosferze i klimacie.
Wystawa „Genius Loci” nie jest tylko prezentacją prac malarskich i rysunkowych, ale również próbą zrozumienia i docenienia Tarnowa w szerszym kontekście kulturowym. Przez obrazy i rysunki, artystka chce zaprezentować swoje spojrzenie na miasto, łącząc techniki, które zdobyła w Krakowie, z lokalnymi inspiracjami. Mieszkańcy Tarnowa będą mogli doświadczyć tej niepowtarzalnej ekspresji, co czyni tę wystawę znaczącym wydarzeniem w lokalnym życiu artystycznym.
Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie
Oceń: Wystawa malarstwa i rysunku „Genius Loci – Tarnowskie Reminiscencje” w Tarnowie
Zobacz Także



